24.06.2018
SBĚRNÝ DVŮR ve Stráži

Městys Stráž oznamuje, že od 4. 7. 2018 bude nově otevřen SBĚRNÝ DVŮR odpadů. Do tohoto sběrného dvora mohou občané městyse Stráž a spádových obcí, po prokázání místní příslušnosti, odevzdat následující druhy odpadů:

  • Objemný odpad (části vyřazeného nábytku, koberce, lina, odpady z vyklízení půd a sklepů…)
  • Nebezpečné odpady (obaly se zbytky barev a laků, obaly znečištěné škodlivinami, oleje, olejové filtry, hadry a sorbenty znečištěné škodlivinami, zbytky ředidel a rozpouštědel…)
  • Pneumatiky, dřevo, zpětně odebírané vyřazené elektrozařízení (televizory, PC + monitory, lednice, mrazáky, zářivky, výbojky a veškeré ostatní elektrospotřebiče, přenosné baterie – monočlánky, olověné akumulátory…)
  • Papír, plasty, sklo, železo (sběrný dvůr neslouží jako výkupna surovin)

Do sběrného dvora odpadů se neukládá směsný komunální odpad, který patří do klasických odpadových nádob, které mají občané u svých nemovitostí. Sběrný dvůr odpadů se nachází ve Stráži v bývalé SBĚRNĚ SUROVIN směrem na Bonětice.

Provozní doba SDO: středa 15:00 – 19:00 sobota 08:00 – 12:00

Rozhlasové hlášení - 13. - 15.6. 2018 - Setkání důchodců, Dětský den Strachovice, LMK Drápalík, Jízda Saši Kolowrata, Prodej ovoce a zeleniny

Setkání důchodců
Městys Stráž zve všechny naše dříve narozené na setkání důchodců, které se koná v pátek 15. června od 15.00 hod. v RS Sycherák. Doba přistavení autobusu v jednotlivých obcí je uvedena na vývěskách a v Informacích městyse Stráž.

Dětský den Strachovice
Strachovičtí ve spolupráci s KS Bernarticka zvou rodiče a děti na Dětský den, který se koná v sobotu 16. června od 14.00 hod. na hřišti ve Strachovicích. Děti se mohou těšit na různé soutěže, odměny a na občerstvení, které je zajištěno po celou dobu akce.

LMK Drápalík
LMK Drápalík pořádá v sobotu 16. června letecko modelářský den na letišti v Novém Dvoře u Boru. Trénink se koná od 10.00 hod a hlavní program začne ve 13.00 hod. K vidění budou modely letadel, aut, rekonstrukce bitvy z druhé světové války s pyrotechnikou. Atrakce a limo pro děti je zdarma a vstupné dobrovolné.

Jízda Saši Kolowrata
Auto moto veteran club Český les pořádá v sobotu 16. června XVIII. mezinárodní jízdu Saši Kolowrata. Předpokládaný průjezd městysem Stráž z Třemešné do Boru je mezi 13. - 14.hod.

Prodej ovoce a zeleniny
Ovocnářská farma z Turnova oznamuje, že v sobotu 16. června od 16.00 hod. bude na parkovišti u Jednoty ve Stráži prodávat jahody, meruňky, jablka , nové  brambory, cibuli, nakládačky,  mošty a med.