17.07.2019

Rozhlasová hlášení

Rozhlasové hlášení - 10.-12.7.2019 - Velkoobjemový sběr (mimo Stráže), Deratizace

Deratizace
Dne 15. 7. 2019
proběhne ve Stráži PLOŠNÁ DERATIZACE. Otrávené návnady budou umisťovány do kanalizačního systému.
Žádáme občany, kteří mají podezření na výskyt hrabošů na svých dvorech, aby ve stejnou dobu také provedli položení otrávených návnad.   

Mobilní sběr
Městys Stráž zabezpečuje ve spolupráci s firmou Ekodepon Mobilní sběr objemného odpadu, nebezpečných složek komunálního odpadu a zařízení zpětného odběru, který proběhne v sobotu 13. července. Doba a stanoviště přistavení mobilní sběrny jsou zveřejněny na vývěskách a na webových stránkách městyse. Bližší informace budou podány na telefonním čísle 374 780 991.

Rozhlasové hlášení - 3.-4.7.2019 - koncert duchovní hudby, koncert Svěcného, poplatky

Hudební léto Borska
Oznamujeme všem milovníkům duchovní hudby, že ve čtvrtek 4. července od 18.00 hod.v bernartickém v kostele sv. Petra a Pavla, se bude v rámci 13. ročníku mezinárodního festivalu duchovní hudby konat  sborový koncert. Vystoupí smíšený sbor Cantilo v.i.p.  Všichni jste srdečně zvání.

Vážení spoluobčané,
v srpnu, v kostele sv. Václava ve Stráži, se bude konat koncert houslového virtuóza pana Svěceného. V rámci programu vystoupí také Plzeňský dětský sbor Andílci. Vstupenky jsou již k zakoupení na úřadě u paní Količové.

Poplatky
Upozorňujeme občany, kteří dosud nezaplatili poplatky za odpady a psy, aby tak učinili co nejdříve. Oba poplatky již byly splatné

Rozhlasové hlášení - 27.-28.6.2019 - Bernartická pouť, prodej ovoce

Bernartická pouť
KS Bernarticka Vás všechny srdečně zve na BERNARTICKOU POUŤ, která se koná 28. - 29. června. Program bude zahájen v pátek od 17. hod. koncertem kapel TOXIC PARADISE, SEPTIK PEOPLE, KOHOUT PLAŠÍ SMRT a V3SKA. V sobotu zahraje dechová hudba Domažličanka, představí se skupina historického šermu s rytířským programem pro děti, nebudou chybět mladí hasiči ze Stráže, proběhne tradiční traktoriáda a všichni jste zvání také na divadlo Labutí jezero a travesti show. Taneční zábava začne ve 21 hod a k poslechu a tanci zahraje TachMusic.Poutní mše se bude konat v neděli 30. června od 17.00 hod. v kostele sv. Petra a Pavla. Všichni jste srdečně zvání.

Prodej ovoce
Ovocnářská farma z Turnova oznamuje, že v sobotu 29. června od 15.30 hod. bude na parkovišti u JEDNOTY ve Stráži prodávat: jablka, jahody, meruňky, nové brambory, cibuli, česnek, okurky nakladačky, mošty a med.

Rozhlasové hlášení - 20.-22.6.2019 - Slavnostní mše ve hřbitovní kapli ve Stráži

SLAVNOSTNÍ MŠE

Městys Stráž Vás všechny srdečně zve v sobotu 22. června od 15.00 hod. na SLAVNOSTNÍ MŠI, která se bude konat k 285. výročí založení hřbitovní kaple sv. Jana Křtitele ve Stráži. Mše bude celebrovaná Františkem Radkovským, emeritním biskupem plzeňským a páterem Miroslavem Martišem. Hřbitovní kaple bude pro veřejnost otevřena již ve 13.00 hod.,. Od 14. hod. se v jejích prosorách  koná vernisáž obrazů regionálních malířů a od 16. hod. jste zvání na posezení do Strážského parku s "country" hudbou Káji Fišera s občerstvením.

Rozhlasové hlášení - 5.-7.6.2019 - Nalezená andulka, Model Air Show Drápalík, Dětský den ve Strachovicích

Nalezená andulka
Oznamujeme, že byla nalezena žlutozelená andulka a prosíme majitele, aby se přihlásil na Úřadě městyse Stráž, kde mu bude sděleno, kde byla prozatím umístěna.

12. ročník Model Air Show Drápalík
LMK Drápalík a Nýřany Vás zvou na modelářský letecký den, který se koná v sobotu 8. června na letišti v Novém Dvoře nedaleko Boru u Tachova. Hlavní program bude zahájen ve 13.00 hod. a trénink začne již od 10.00 hod. Na letošní show je připraveno mnoho novinek a to vlekání obřích maket větroňů, rekonstrukce bitvy druhé světové války s pyrotechnikou, kterou předvede klub z Rakovníku. Dále budou k vidění modely JET létat v sestavách. Pro děti budou atrakce a limo zdarma. Dětský koutek zaplní modely stavební techniky a nákladní dopravy kolegů z Domažlic,dimulátor řízení modelu éra a skákací hrad. Jako každý rok proběhne házení bonbonů z letadel a tombola v níž jako dvě první ceny jsou dva vyhlídkové lety. Večer bude taneční zábava, kde zahrají plzenští Pešavovi.

Dětský den ve Strachovicích
Strachovičtí ve spolupráci s KS Bernarticka pořádají v sobotu 8. června od 14.00 hod. na hřišti ve Strachovicích Dětský den. Všechny děti i rodiče jsou srdečně zváni a těšit se můžete na soutěže a bohaté odměny.